Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Czytanie Olgi Tokarczuk

Dodane przez: Sławomir Drogoś
Czytanie Olgi Tokarczuk
W środę 29 stycznia w Sali Kominkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie odbyła się kameralna impreza „Czytanie Olgi Tokarczuk” związana z kolejnymi urodzinami noblistki
– Olga Tokarczuk, to osoba której nie ma teraz z nami, ale to za jej sprawą się tutaj spotkaliśmy. Myślę, że będzie tutaj z nami przez cały czas, dzięki swojej literaturze, dzięki ludziom, których stworzyła, dzięki krajobrazom, które wyczarowała i dzięki historiom, które opowiada – powiedział witając gości Sławomir Drogoś, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie.
Następnie Karol Maliszewski podczas pokazu multimedialnego opowiedział o życiu i twórczości noblistki, zdradzając czasami nieznane niektórym fakty i zdarzenia z życia Olgi Tokarczuk, jak również o swojej z nią współpracy. Kolejnym punktem spotkania było czytanie fragmentów książek solenizantki wybranych przez każdego czytającego i możliwość złożenia życzeń urodzinowych, które nagrane trafią do jej rąk. Trzeba przyznać, że chętnych nie brakowało, co warto zaznaczyć, to prym wiedli uczniowie noworudzkiego „ogólniaka”, ale nie zabrakło też osób prywatnych, pisarzy, literatów, szefowej i studenta Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Na koniec spotkania każdy chętny mógł nagrać życzenia oraz podpisać się na specjalnie przygotowanej przez Ilonę Antoniów kartce urodzinowej, która również zostanie przekazana Oldze Tokarczuk.

 Źródło: Noworudzianin


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.